Tijdsduur en stage

verstuur naar een bekende opslaan als PDF
De duur van de opleiding bedraagt 5 jaar, wanneer deze zonder interrupties en zonder te doubleren wordt afgelegd. De stages in beide richtingen worden gepraktiseerd bij een door de beroepsvereniging NVKH erkende en door de Homeopathie Academie Nederland gecertificeerde homeopaat. Dit om intensief van alle elementen van de zelfstandige praktijkvoering kennis te nemen en de eigen praktijkvoering te verdiepen.

De stage kan plaats vinden tijdens en op verzoek van de student, voor een bepaalde tijdsduur na de theoretische opleiding waardoor het afstudeertijdstip variabel wordt. Afstuderen kan pas dan wanneer de theoretische opleiding en de stageperiode succesvol afgesloten zijn. De student kan voor de stageperiode wat langer tijd nemen. Binnen twee jaar na het afronden van de theoretische opleiding dient de student ook de stage af te ronden en het totaal af te sluiten door het mondelinge eindexamen.

De collegedagen worden gegeven in Almelo, 'De Kanaalschool', Sluiskade NZ 58, 7602 HS Almelo, gedurende 22 vrijdagen van 9.30 tot 16.30 uur.

Praktijkkliniek
Aan de opleiding van de Homeopathie Academie Nederland is een praktijkkliniek verbonden ten behoeve van de opleiding in de praktijk van de student. Van de praktijkkliniek wordt zowel voor de stagebegeleiding als ook voor opleidingsdoeleinden gebruik gemaakt. De homeopathische praktijk wordt in de praktijkkliniek als leer, stage en studiemoment aan de student aangeboden. Het bijwonen van homeopathische consulten afgenomen door een medestudent en de nabespreking betreffende de beeldvorming, analyse, classificatie, prognose en hoe te komen tot een geneesmiddelvoorschrift etc. door de stagebegeleider, is voor de student zeer werkzaam gebleken. Dit leerproces komt de ontwikkeling van de eigen vaardigheden zeer ten goede.

De procedure
In de praktijkkliniek neemt de student in het bijzijn van een stagebegeleider en een aantal medestudenten zelfstandig een consult af. De student is in het 4e en het 5e jaar verplicht minimaal 7 dagen praktijkkliniek per jaar bij te wonen. Er worden 10 dagen per jaar aangeboden.

  • Tijdens een praktijkkliniekdag worden minimaal 3 ‘live’consulten afgenomen, maximaal 4.
  • De student neemt de anamnese af volgens het anamneseprotocol.
  • De stagebegeleider begeleidt het consult en doet het voorschrift.
  • Aan het eind van het consult, door de student afgenomen stelt de stagebegeleider nog een aantal vragen die noodzakelijk kunnen zijn om tot een voorschrift te komen.
  • Na de stagebegeleider worden ook de op afstand middels videopresentatie geïnformeerde aanwezige studenten in de gelegenheid gesteld eventueel onbeantwoorde vragen te stellen.
  • Nadat de patiënt vertrokken is wordt het consult door de stagebegeleider en de studenten geëvalueerd.
  • De behandelend student werkt de casus verder tot in detail uit en komt met de conclusies en een voorstel voor een voorschrift bij de stagebegeleider.
  • De overige studenten werken uit en gaan eventueel in onderling overleg over de uitwerking en de daaraan te verbinden conclusies.
  • De behandelend student stelt uiteindelijk de eigen stagebegeleider en de medestudenten op de hoogte betreffende de behandeling en het behandelplan dat door een stagebegeleider in de praktijkkliniek is ingezet.
Supervisie

De Homeopathie Academie Nederland biedt de mogelijkheid tot supervisie gedurende de beginjaren van de homeopathie praktijk.
  • De aan de Homeopathie Academie Nederland afgestudeerde homeopaat kan een supervisie periode afspreken voor één of twee jaar.
  • Voor homeopaten, afgestudeerd aan andere opleidingen, geldt het volgende:
  • Bijscholing in de toepassing van de homeopathische ziekteclassificatie volgens Samuel Hahnemann.
  • Een minimale supervisieperiode van twee jaar met mogelijke verlenging.
Na aanmelding volgt er een intake gesprek. De financiële vergoeding voor de supervisie vindt na beoordeling van het werkniveau in onderling overleg plaats. Voor verdere informatie: supervisie@klassiekhomeopathie.nl.  



Aanmelden opleiding klassieke homeopathie

Door middel van dit formulier kun je je aanmelden voor de... Lees verder

Erkenning

De Nederlandse Vereniging van Klassiek Homeopaten, de NVKH, is de beroepsvereniging voor Klassiek Homeopaten. De Homeopathie Academie Nederland (HAN) is een door de NVKH erkende opleiding. Patiënten van bij de NVKH-geregistreerde klassiek homeopaten, vallen onder de vergoedingsregeling van de... Lees verder

Kosten opleiding

De kosten van de opleiding voor het studiejaar 2012-2013 bedragen € 1850,00. Indien de studenten op een andere manier deelneemt aan de opleiding worden de kosten aan de hand van het aantal collegedagen bepaald.

De student verbindt zich iedere... Lees verder

Voor wie?

Voor iedereen die:
  • Geïnteresseerd is in ziekte en gezondheid;
  • In de reguliere zorg geen voldoening meer vindt;
  • Teleurgesteld is in steeds meer administratief werk i.p.v. menselijk contact;
  • Begaan is met het lot van de ander
  • Graag diepgaand met mensen in gesprek wil komen;
  • Meer... Lees verder

Toetsen

Ieder vakgebied wordt minstens één keer per jaar getoetst. De toets biedt de docenten en de student de mogelijkheid de door de student gemaakte vorderingen op de voet te kunnen volgen. De homeopathie gerelateerde toetsen dienen (filosofie, materia medica en... Lees verder

Nieuwsbrief

Voeg uw e-mailadres toe aan de mailinglijst en ontvang regelmatig een samenvatting van de laatste updates op Klassieke Homeopathie.nl


 

Word klassiek homeopaat

Geïnteresseerd in mensen en gezondheid? Dan is onze 5-jarige homeopathie opleiding op Hbo-niveau aan de Homeopathie Academie Nederland wellicht iets voor jou. Je wordt opgeleid tot een professioneel homeopaat, met alle deskundigheid om succesvol in de praktijk te... Lees verder

Artikelen over klassieke homeopathie

Om de vele mogelijkheden van de klassieke homeopathie uit te leggen hebben klassiek homeopaten, patiënten en andere geïnteresseerden een groot aantal artikelen geschreven over klassieke homeopathie of gezondheid.

Zoek je een artikel over een bepaald onderwerp, gebruik dan... Lees verder